середа, 10 жовтня 2018 р.

День краєзнавства "Я починаю з отчої землі"


      З необмеженими туристичними можливостями Запорізького краю ознайомили співробітники бібліотеки-філії № 3 ЦБС для дорослого населення під час днів краєзнавства «Я починаю з отчої землі»,  які проходили 5-7 жовтня в приміщенні бібліотеки. За допомогою  своїх заходів бібліотекарі завжди допомагають мешканцям Хортицького району глибше пізнавати рідне місто і наш край.     


В читальному залі бібліокараван «Запоріжжя, яке ми любимо» представив  незвичайні місця Запорізького краю, унікальну природу та історію о. Хортиця. Провідний бібліотекар Ольга Гішаєва презентувала путівники, які надають інформацію про музеї, театри, фестивалі в Запоріжжі. Карти і схеми допомагають прокласти туристичні маршрути по улюбленим місцям краю.
    На дорослому абонементі була представлена краєзнавча розвідка «Славетні імена» з циклу «Мій рідний край на сторінках видань».  Марина Боріско ознайомила читачів з цікавими фактами з життя видатних людей Олександрівська –Запоріжжя: Мариною Брацило, Яковом Новицьким, генералом В. С. Петровим, вченим-хірургом та педагогом О.С.Никоненком, заслуженим лікарем України Ольгою Джигурдою та її повістями - «Теплоход «Кахетия», «Подземный госпиталь», «Тыловые будни». Згадали письменників-земляків Якова Баша, Олексія Цвєткова, Володимира Войновича. В нашому місті народився Олександр Цфасман, один з родоначальників джазу, видатна оперна співачка-сопрано Марія Сокіл-Рудницька родом із села Жеребець (поблизу Оріхова), бард і композитор Віктор Берковський,легкоатлет Володимир Ященко, важкоатлет Леонід Жаботинський, «золото» Олімпійських ігор борець Яков Пункін, гандболістка Валентина Лутаєва й олімпійське «срібло» Денис Силантьєв та «бронзова» призерка Олена Жупіна. 

 На юнацькому абонементі бібліотекар Наталія Ренц представила запорізьких письменників-ювілярів 2018 року в літературному огляді «І все-таки прийшло до мене слово». Ювіляри у цьому році - Василь Андрійович Лісняк (30.01.1908 – 11.11.1963), Олександр Михайлович Бродецький (10.03.1938 – 23.01.2014), Павло Іванович Вольвач (09.10.1963 ), Віра Миколаївна Коваль (29.09.1948), Світлана Володимирівна Аніщенко (1978 р. н.).

   Ім’я В. А. Лісняка носить бібліотека-філія № 3 в м. Запоріжжі, обласна літературна премія (заснована в 1989 р.), вулиця на батьківщині поета. Найбільш відомі його книжки  - “Степові пісні”,  “Люблю село”, “Широкі простори”, “Краса людська”…
     О. М.  Бродецький залишив більше двох десятків книг. Підсумкові «Вибране» та «Избранное» (обидві 2005) та автобіографічну повість «Многоточие жизни» (2008).
    П.І. Вольвач видав вісім поетичних збірок та три романи. Двічі був номінований на Шевченківську премію. Особливий розголос викликав його роман "Кляса», який був перекладений турецькою, російською та македонською мовами і здобув третю премію на "Коронації слова-2002". Окремі твори П. Вольвача перекладалися також англійською, російською, польською, словацькою та іншими мовами.
     В.М. Коваль видала п’ять поетичних збірок і роман у віршах «Узбіччя», співавторка запорізького співака і композитора Анатолія Сердюка. Лауреат всеукраїнського радіофестивалю «Пісня року» 2000 року, міжнародного  фестивалю «Шлягер року» 2003 року, пісні на її слова співають Катерина Бужинська, Алла Кудлай, Віталій та Світлана Білоножки, Лілія Остапенко та інші відомі не лише в Україні виконавці.
    Деякі учасники бібліокаравану навіть не здогадувались, які цікаві місця є у нас на Запоріжжі. Учасники заходу на дорослому абонементі зацікавились біографією видатних людей Запоріжжя, взяли літературу, на яку раніше не звертали уваги. Читачі юнацького відділу розширили свої знання про літературне життя Запорізького краю.

Немає коментарів:

Дописати коментар