середа, 17 жовтня 2018 р.

Краєзнавча розвідка "Богдан Ружинський: перший гетьман України?"

    Князь Богдан Ружинський мав багатий маєток на Волині, жив у ньому і зовсім не знався із Запоріжжям. Після того, як татарська орда напала, розграбувала та спалила маєток, вбили матір, а дружину забрали у полон, князь вирішив іти на Крим, щоб помститися за наругу й кривду. Він пристав до низовців і став їхнім ватажком¸уславився у козацьких піших і морських походах.
   17 жовтня  в бібліотеці-філії №3 по вул. Василя Сергієнка, 11 у читальному залі відбулася історична розвідка «Богдан Ружинський – видатний козацький гетьман», яку проводив читач нашої бібліотеки, директор школи з п'ятдесятилітнім стажем, викладач історії в минулому, автор книг "Чорний гетьман" та "Перший гетьман" Цисарук Іван Михайлович для учнів старших класів гімназії №45. 
  


   
Іван Михайлович тривалий час шукає невідомі факти про життя козацького гетьмана Богдана Ружинського. Він вважає, що почесне звання першого гетьмана України повинен був отримати саме Богдан Ружинський. Бібліотекарі надали йому максимальну інформацію з цього приводу.
   Захід було проведено у формі бесіди. Учні дізналися, як утворився загін Богдана Ружинського, на які хитрощі він вдавався, щоб захистити рідну Україну від ворога та яку особливу тактику використовував, щоб здобути перемогу. Старшокласники дізналися, як козаки будували свої курені та козацькі чайки. 
    Особливо вразив той факт, що військо Богдана Ружинського у битві за Бахчисарай звільнило 713 полонених турками українців, серед яких була дружина гетьмана. Іван Михайлович розповів про Івана Золотаренко та Хому Загорулько, які віддали своє життя за свободу Батьківщини,  про секрет грецького вогню, який козаки використовували, підпалюючи ворожі судна. 
    Бібліограф Власова О. О. провела літературний огляд «Козацька твердиня» про історію Запорізької Січі ХVІ – ХVІІ ст.
    До заходу провідний бібліотекар Гішаєва О. М. оформила книжкову виставку. 


    Іван Михайлович невимушено спілкувався з учнями, відповідав на запитання. 
Фото на згадку
    Молоде покоління відкрило для себе  нові сторінки життя і боротьби славнозвісних запорожців, збагатилося новими знаннями про героїчне минуле українців.    
   

Немає коментарів:

Дописати коментар