Історія Хортицького району

До вашої уваги це унікальне відео про острів Хортиця від  студії фото і відео аерозйомки по місту Запоріжжю та області - Copter-studio.com.ua .

Це район в якому ми живемо:Історія виникнення району, дата утворення, походження назви
Постановою Верховної Ради України від 19 січня 1995 року № 10/95-ВР утворено Хортицький район за рахунок розукрупнення Ленінського району, була виділена південна правобережна частина, згодом стала Хортицьким районом. Хортицький район є наймолодшим районом м. Запоріжжя. Головними ознаками якого є відновлення економічного потенціалу та динамічне зростання інфраструктури району. Крім того, Хортицький район протягом багатьох років залишається одним із екологічно чистих районів міста, який з кожним роком стає все більш привабливим для забудовників житла. А у найближчому майбутньому, з введенням в дію нових мостів, для району відкриються нові перспективи для економічного росту та культурного розвитку.


Загальна площа району, межі району, транспортна інфраструктура
Загальна площа - 18,81 км2: 22 вулиці, 2 проспекти (Радянський, Ювілейний), 1 бульвар (Будівельників), 1 парк (Поколінь), 1 сквер (Ювілейний), 4 куточки відпочинку.
Межі району:
1.Від залізничного мосту через р. Старий Дніпро, вздовж вісі річки до насосної станції „Міськводоканалу” (район Нижньої Хортиці). 2.Вздовж межі правобережної частини міста до перехрещення з залізничною гілкою Запоріжжя-Мале – Нікополь.
3. Від перехрестя із залізничною гілкою Запоріжжя-Мале – Нікополь вздовж границі земельного запасу (в межі Хортицького району) Долинської сільради у зворотному напрямку до перетину з залізничною гілкою Запоріжжя-Мале – Нікополь.
4. По залізничній гілці Запоріжжя-Мале – Нікополь до перетину з лісосмугою і стулки із лісосмугою до перетину її з Хортицьким шосе. 5. По Хортицькому шосе до перехрестя з електролінією високої напруги і до перехрестя її з балкою Щавелєвою.
6. По балці Щавелєвій до перехрестя з віссю р. Старий Дніпро.
7. По вісі р. Старий Дніпро до залізничного мосту через р. Старий Дніпро.

Район розташований на правому березі р. Дніпро і зв’язаний з іншими частинами міста автомобільними та залізничним шляхами, які через мости Преображенського єднають його з лівобережною частиною міста. По вул. Хортицьке шосе та вул. Істоміна можна доїхати до Ленінського району міста.
Статистично-демографічні відомості за підсумками першого Всеукраїнського перепису населення 2001 року по Хортицькому району
Демографічна ситуація, вікова і соціальна категорія населення.
Кількість постійного населення – 122,4 тис. осіб.За даними статистики чисельність наявного населення в районі станом на 01.02.2012 складає 117756 чол. Природне скорочення населення за січень 2012 року складає 58 осіб. У січні 2012 року в районі народилося 89 немовлят, що на 14 немовлят більше, ніж за відповідний період 2011 року. Померло в січні 2012 року 131 чол.

Характеристика економіки району, основні галузі промисловості та інше - на сайті Офіційного порталу Запорізької міської влади.


 Остров Хортица открывает тайны

Немає коментарів:

Дописати коментар